Produkty mesiaca: MeatCrisp pre mačky so zľavou 5 %.  

Kam na výlety so psom v Českej republike

Vytvorené26. 7. 2023

Kam môžete vziať svojho psa, kde sa mu bude páčiť a kde takýto výlet nenaruší rodinný rozpočet? Okrem toho pre vás máme tipy, na čo si dať pozor a čo si zbaliť.

Vydajte sa k vode

Ak váš partner miluje vodu, užite si ju v letných horúčavách spoločne. Ak máte blízko do Ústeckého kraja, určite si zamilujete jazero Most s plážami vhodnými pre psov. Je tu toľko miesta, že aj napriek jeho obľúbenosti u verejnosti sa tu nájde dostatok miesta pre každého. Ak chcete mať úplné súkromie, pozrite sa do neďalekej pieskovne alebo kameňolomu. Ak majú pozvoľný vstup do vody, psy takéto miesta milujú. V Pardubickom kraji by ste nemali vynechať vodnú nádrž Rozkoš, kde môžete aj prenocovať. Ďalej na východ nevynechajte Nákle, Poděbrady alebo Teplice nad Bečvou. Smerom na Šumavu si môžete užiť vodu so všetkými jej vymoženosťami, najmä na Lipne, vrátane vodných bicyklov a výletov loďou.

Dávajtepozor len pri plávaní vo vode, ak váš chlpatý priateľ nie je zvyknutý na kondičné plávanie, príliš ho neunavujte. Plávanie je naozaj energeticky náročné a psovi ľahko dôjde energia. Zvyčajne plávajte čo najďalej od brehu. Pre istotu pribaľte svojmu psíkovi dobre padnúcu plávaciu vestu.

Za krásami Českej republiky

Hľadáte tip na jednodňový výlet? Zbaľte si na cestu vodu a veľa dobrôt a vydajte sa objavovať krásy našej malej krajiny. Nemali by ste vynechať Český raj, kde nájdete miesta na kúpanie pre psov a čakajú vás nádherné potulky prírodou. Pálava má rovnako čo ponúknuť svojou krásnou a rozmanitou prírodou. Pokojnú prechádzku nezabudnuteľnou krajinou ponúkajú aj Kokořínske lesy. Ak máte odvahu, pustia vás aj so psom na neslávne známy hrad Houska, na ktorom vraj straší. Klasikou na výlety s chlpatými priateľmi je aj České Švajčiarsko.

Na čo nezabudnúť?

Okrem kvalitného vodítka a (najlepšie) postroja, z ktorého sa partner nedostane ani v nečakaných chvíľach.neočakávaných chvíľach, nesmiete zabudnúť na náhubok (pre prípad, že by ste museli cestovať verejnou dopravou alebo pri iných neočakávaných príležitostiach). Samozrejme, mali by ste mať aj železnú zásobu pamlskov. Ak sa vykašlete, nemusíte mať pri sebe nevyhnutne kilo voňavého čerstvého mäsa nakrájaného na malé kúsky. Platinové pochúťky milujú barfisti aj preto, že sa pripravujú metódou FSG, ktorá zachováva všetky živiny, je vhodná na trávenie a zachováva plnú chuť a vôňu.

Pre každý prípad by ste si mali vziať očkovací preukaz, obväz s dezinfekčným prostriedkom na prvú pomoc a lieky, ktoré váš pes pravidelne užíva. Správne by ste mali svojho psa vybaviť známkou alebo obojkom s kontaktom na vás alebo GPS lokátorom na obojku. Uistite sa, že sa všetci vrátite domov v poriadku a zdraví.

Kód 0004409

Súbory cookie používame na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej webovej lokality zdieľame s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. Partneri môžu tieto informácie kombinovať s inými informáciami, ktoré im poskytnete alebo ktoré získate v dôsledku používania ich služieb.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko