PRODUKT MESIACA: 5% zľava na PLATINUM 7DAYS MENU BOX.  

Ingrediencie a ich význam

platinum natural zlozenie

Artičok
Zvyšuje tvorbu žlče a tiež jej vylučovanie. Podporuje detoxikačnú činnosť pečene a vylučovanie škodlivín močom, znižuje hladinu krvného cukru a je vhodným liečiteľom pri diabete. Zabraňuje ukladaniu cholesterolu v cievach.

 

Biotín
Je to jeden z vitamínov skupiny B. Je to nevyhnutný (esenciálne) vitamín, ktorý telo potrebuje.Prispieva k zdravému rastu pokožky a vlasov a má hlavnú úlohu v metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín.

Zeler
Obsahuje veľa vitamínov, ako je A, B1, B2, B6, B12, K, C a E. V zelery nájdeme aj rad dôležitých minerálov, sú to napr. draslík, horčík, chróm, sodík, vápnik, železo, zinok a jód – a to v pomerne vysokých dávkach. Podporuje tvorbu moču a tak čistí pohybový aparát, rozpúšťa usadeniny a pomáha ich odplavovať z tela. Látky obsiahnuté v zelery znižujú hladinu krvného cukru, krvného tlaku, stimulujú produkciu žlče, čím pomáhajú tráveniu, chráni pred žalúdočnými vredmi.

 

 Extrakt zo slávky zelenoústej
Extrakt je dôležitý pre štruktúru kĺbovej tekutiny a zvyšuje odolnosť kĺbov. Analýza extraktu zo slávky zelenoústej vykazuje nezvyčajne vysokú úroveň aktívnych biologických látok.

 

Fenikel sušený
Zbavuje nadúvanie, ktoré môžu inak viesť k žalúdočným kŕčom a silnému boleniu žalúdka.Podporuje sekréciu mlieka u dojčiacich sučiek a posilňuje nervy.

Fosfor
Fosfor sa spolu s vápnikom zúčastňuje výstavby a udržiavaniu zdravých a silných kostí a zubov. Okrem toho hrá významnú úlohu pri zásobovaní telesných buniek energiou.

Harmanček
Pôsobí pri liečbe zápalov, uvoľňuje kŕče, pomáha pri potení, pri hojení rán, navodzuje celkové upokojenie. Je účinný pri zápaloch ústnej dutiny, očných spojiviek a pohlavného ústrojenstva, pri žalúdočných a črevných ťažkostiach. Pomáha liečiť žalúdočné vredy, pomáha pri bronchiálnej astme, liečbe infikovaných slizníc a kože, pri alergických reakciách na koži.

Cholín
Cholín spomaľuje rozvoj aterosklerózy a tým súvisiaci vznik kardiovaskulárnych a cievnych ochorení, medzi ktoré patrí srdcový infarkt, mozgová mŕtvica. Značnou mierou sa podieľa na tvorbe a obnovovaní bunkových membrán, vedie k udržaniu zdravého a plne funkčného nervového systému a jeho blahodarný vplyv je preukázaný aj na žlčník a pečeň.

Chlorid draselný / KCl
Chlorid draselný je hlavným zdrojom draslíka. Nejedná sa v žiadnom prípade o návykovú látku, ako sa môžeme dočítať v rôznych “psích bulvároch”. Draslík (kálium) je základnou súčasťou telesných tekutín. Je hlavným vnútrobunkovým katiónom, ktorý má významnú úlohu pri mnohých fyziologických pochodoch. Je nevyhnutný pre správnu činnosť nervového systému, svalstva a pre udržiavanie normálnych funkcií srdca a obličiek. Bez draslíka v potrave by došlo k zástave srdca! Je tiež dôležitý pre pohyb čriev a trávenie.

Jód
Podporuje rast a vývoj, a to aj v maternici. Je tiež dôležitý pre spaľovanie energie a reguluje telesnú teplotu. Látka má tiež pozitívny vplyv na funkciu srdca, krvného tlaku, fyzickú silu, zápchu a trávenie. Telo tiež potrebuje určité množstvo jódu na podporu duševnej činnosti, koncentrácie, nálady a fungovanie imunitného systému. Ďalšie oblasti, v ktorých je jód nevyhnutný sú plodnosť a bezproblémové  tehotenstvo.

Kobalt
Stimuluje produkciu červených krviniek a aktivuje rad enzýmov.

Kyselina listová
Kyselina listová je nevyhnutná pre rast a delenie buniek. Funkcia kyseliny listovej v organizme úzko súvisí s vitamínom B12. Podieľa sa v kostnej dreni na krvotvorbe, najmä na vzniku krvných doštičiek. Oba vitamíny v súčinnosti s vitamínom B6 (pyridoxinu) sa podieľajú na premene aminokyseliny homocysteínu na metionín.

Kyselina pantoténová / Vitamín B5
Bojuje proti infekciám spôsobených tvorbou protilátok, znižuje negatívne a toxické účinky mnohých antibiotík, pomáha pri hojení rán, pôsobí na bunkové štruktúry a únavu. Poskytuje prostredie pre normálny rast a vývoj centrálneho nervového systému a normálnu funkciu nadobličiek. Kyselina pantoténová je syntetizovaná črevnými baktériami.

Kapucínka
Má antibakteriálne účinky a používa sa pri liečbe močových ciest a priedušiek. Vzhľadom k vysokému obsahu vitamínu C, zvyšuje obranyschopnosť organizmu a čistí krv.

Lososový olej
Zabraňuje srdcovým ochoreniam. Omega-3 mastné kyseliny majú pozitívny vplyv na alergie, kôrnatenie ciev, vysoký krvný tlak, reumatizmus a niektoré typy rakoviny.

Mangán
Pomáha formovať chrupavky a kostného tkaniva. Mangán hrá tiež dôležitú úlohu v zrážanlivosti krvi.

Meď
Meď hrá dôležitú úlohu pri tvorbe krvi, nervového systému a pigmentu metabolizmu. Nachádza sa v tele, najmä v kostre, ale i vo svaloch, vnútorných orgánoch a mozgu. Je dôležitá pre rast kostí a formovanie spojivového tkaniva a je súčasťou mnohých enzýmov, ktoré chránia pred pôsobením voľných radikálov. Meď je potrebná pre absorpciu železa z potravy.

Niacín
Hrá úlohu v uvoľňovanie energie a podporuje regeneráciu pokožky, svalov, nervov a DNA.

Pestrec mariánsky
Z plodov pestreca mariánskeho sa získava extrakt, ktorý môže zabrániť poškodeniu pečene. Účinné látky absorbujú voľné radikály, podporujú regeneráciu pečeňových a žlčových tkanív a napomáhajú tráveniu tukov.

Púpava
Horké látky púpavy stimulujú pečeň, obličky a žlčník a tým zlepšujú vylučovacie procesy. Púpava tiež čistí a posilňuje krv.

 

Pivovarské kvasnice
Obsahujú všetky vitamíny skupiny B, všetky esenciálne aminokyseliny vo vyváženom pomere, minerály a stopové prvky. Zdroj kompletných bielkovín.

Prášok z horca
Pomáha pri nechutenstve, tráviacich problémoch – ako sú pocity plnosti, nadúvanie a nízke hladiny žalúdočných štiav.

Sarsaparilla koreň
Používa sa na liečbu alergií, sennej nádchy, akné a kožných problémov, ktoré sa pomaly hoja.

Selén
Selén funguje v organizme ako antioxidant, ktorý likviduje voľné radikály a tým znižuje riziko vzniku rakoviného bujnenia. Ďalej napomáha imunitnému systému, je dôležitý pre premenu hormónov štítnej žľazy, zúčastňuje sa syntézy prostaglandínov. S vitamínom E zabezpečuje elasticitu bunkových tkanív, zlepšuje priebeh niektorých chronických ochorení (reumatická artritída, lupus, psoriáza …). Zlepšuje využitie kyslíka srdcovým svalom a tiež redukuje tvorbu krvných zrazenín, čo má za následok menšie riziko srdcových a mozgových príhod.

Sušené jablká
Obsahujú vysoký podiel sacharidov, ako sú glukóza (dextróza), fruktóza (ovocný cukor) a sacharóza (stolový cukor). Okrem toho obsahujú vlákninu a pektín, čo má pozitívny vplyv na trávenieV jablku je obsiahnutých viac ako 20 minerálov, vrátane vápnika, železa, fosforu. Je dôležitým zdrojom vitamínov A, B, vitamín C. Navyše prispieva k tvorbe žlčových kyselín v črevách a tým znižuje hladinu cholesterolu, množstvo tukov v krvi a krvný tlak. Pretože má na krv čistiaci účinok, je sušené jablko odporúča pri ochorení dnou, reumatizmom, problémy s obličkami a pečeňou. Sušené jablká majú pozitívny vplyv na prenos nervových podnetov, funkciu obličiek, činnosť svalov, imunitný systém, srdce a krvný obeh.

 

Vápnik
Pomáha správnej funkcii srdca, svalov, nervovej sústavy. Prispieva k zrážaniu krvi. Je nevyhnutný pre zdravý vývin a rast kostí a zubov.

Vitamín A

Nedostatok vitamínu A spôsobuje šeroslepotu, sklon k zápalu očných spojiviek a poškodenie očnej sietnice. Ďalej rohovatenia a odlupovanie kože, zníženie pohlavnej aktivity, spomalenie pohlavného vývoja, zníženie potencie, zníženie imunity, sklon k zápalom a niektoré ďalšie poruchy.

Vitamín B1
Je nevyhnutný pre funkciu nervového systému, podporuje chuť do jedla, bráni únave,posilňuje srdcový sval, podporuje premenu energie.

Vitamín B2
Dôležitý pre tvorbu nových buniek, správnu funkciu očí, posilňuje srdcový aparát. Ovplyvňuje aj celkový metabolizmus organizmu, zasahuje do metabolizmu cukrov, aminokyselín a tukov, čím priamo ovplyvňuje energetickej premeny v organizme.

Vitamín B6
Tento vitamín podporuje fungovanie nervového systému, obranyschopnosť a syntézu hemoglobínu.

Vitamín B12
Chráni pred srdcovými a obehovými ťažkosťami a podporuje tvorbu červených krviniek. Vitamín B12 tiež podporuje delenie buniek a tvorbu nových buniek.

Vitamín D3
Podporuje vstrebávanie vápnika a jeho uvoľnenie z kostry. Kostra a sila sú tiež podporované vitamínom D3.

Vitamín E
Ako taký chráni bunky pred oxidačným stresom a účinkami voľných radikálov, preto pomáha spomaľovať starnutie a preukázateľne pôsobí aj ako prevencia proti nádorovému bujneniu. Má tiež pozitívne účinky na tvorbu pohlavných buniek, zvyšuje plodnosť a podporuje činnosť nervového systému.

Vitamín K1
Cenný vitamín K1 napomáha zrážaniu krvi, pretože sa podieľa na tvorbe faktorov zrážania krvi v pečeni. To podporuje kostný metabolizmus a pomáha podporovať kontrolu rastu buniek.

Yucca

V tele plní funkciu “biologického mydla”, absorbuje toxíny a usadeniny nielen v črevách, ale aj v cievach a kĺboch. Stimuluje vylučovanie metabolických splodín. Yucca čistí organizmus, neutralizuje pH a podporuje tvorbu prirodzenej a zdravej črevnej mikroflóry. Ďalej napomáha zníženiu krvného tlaku a hladiny cholesterolu.

Za studena lisovaný ľanový olej
Olej má vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, lecitínu, vitamínu E a Lignane. Tieto látky majú antioxidačné vlastnosti.

Za studena lisovaný olivový olej
Podporuje pohyb čriev a vyprázdňovanie. Obsahuje veľa nenasýtených mastných kyselín a vitamín E.

Zinok
Je dôležitý pre fungovanie imunitného systému, podporuje regeneráciu buniek a stimuluje metabolizmus tukov, cukrov a bielkovín.

Železo
Je zásadný predovšetkým pre transport kyslíka, vstrebávanie a bunkové funkcie.

Súbory cookie používame na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej webovej lokality zdieľame s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. Partneri môžu tieto informácie kombinovať s inými informáciami, ktoré im poskytnete alebo ktoré získate v dôsledku používania ich služieb.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko