Produkty mesiacaPlatinum Beef so zľavou 5 %.  

5 dôvodov, prečo kŕmiť hovädzie mäso

Vytvorené14. 5. 2024

Je lepší steak alebo vnútornosti? 5 dôvodov, prečo kŕmiť hovädzím mäsom

Hovädzie mäso, najmä to z kvalitného chovu, je dnes vo výžive pokladom. A to nielen pre ľudí, ale aj pre psov. Obsahuje širokú škálu prospešných minerálov a živín a dokonca môže pomôcť harmonizovať trávenie. Viete, na čo si dávať pozor?

1. Veľa vitamínov a minerálov

Šťastná krava je v plnej sile a spokojne pobehuje po pastvine. Takéto mäso obsahuje najväčšie množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sa stresom neničia. V hovädzom mäse nájdeme vitamíny A, D, B a E, železo, selén, horčík, vápnik. Je dôležitým faktorom pri budovaní svalovej hmoty. Obsahuje aj vysoké množstvo zinku, ktorý je dôležitý pre správny rast, zdravú kožu a pazúry a posilňuje imunitný systém. V porovnaní s bravčovým mäsom má hovädzie mäso aj nižší obsah tuku (pokiaľ nie je práve prerastené tukom).

2. Zdravé vnútornosti

Kravské vnútornosti sú tiež cennou súčasťou stravy. Psy majú radi pľúca, vemeno, pečeň, obličky, slezinu a srdce. Najcennejšia je však "kniha" predného čreva kravy alebo drene. Aj vlci vedia, koľko dobrého tento žalúdok obsahuje, a preto ho po ulovení koristi zjedia ako prvý aj s celým obsahom. Je to preto, že vnútornosti obsahujú mikrób, ktorý pomáha tráviť (nielen) celulózu a podporuje správnu funkciu čriev. Občasné kŕmenie neumytými vnútornosťami podporuje pevný trus a spokojné bruško.

3. Platinové hovädzie mäso si zachováva všetky živiny

Pri výrobe bežných peliet existuje jeden obrovský problém, ktorý si majitelia zvyčajne neuvedomujú. Pelety sa vyrábajú vytláčaním pri vysokých teplotách, čím sa ničia všetky vitamíny a minerály. My v spoločnosti Platinum si však zakladáme na kvalitnom spracovaní, preto prvotriedne mäso varíme pomaly vo vlastnej šťave pri nižších teplotách (metóda fleischsaftgarung). Výsledné pelety (a placky) si zachovávajú celé spektrum živín, chuť a vôňu, rovnako ako to najčerstvejšie hovädzie mäso.

4. Kombinácia so zemiakmi a bylinkami pre deň plný energie

Do nášho receptu na hovädzie mäso pridávame aj zemiaky a veľa sušených byliniek. Vďaka tomu sú hovädzie a zemiakové granule a hovädzie a kuracie menu nielen chutné, ale aj zdraviu prospešné a harmonizujúce. trávenie a podporuje silnú a zdravú srsť vďaka prídavku lososového oleja alebo pivovarských kvasníc. Psy túto kombináciu chutí milujú a navyše im dodáva energiu na celý deň.

5. Vhodné aj pre psov v rekonvalescencii

Vďaka vysokému obsahu živín, bielkovín (až 21 %), dôležitých aminokyselín a nízkemu obsahu tuku je hovädzie mäso mäso v našom kompletnom jedálnom lístku vhodné aj pre psov v rekonvalescencii alebo pre psích športovcov s vyššími nutričnými nárokmi. Hovädzie mäso obsahuje aj zázračnú kyselinu linolovú, ktorá pomáha telu vyrovnávať svalovú a tukovú hmotu.

Na čo si dať pozor?

Aj hovädzie mäso má jednu nevýhodu - puríny. Ide o dusíkaté látky, ktoré sa v tele rozkladajú na kyselinu močovú. Vyskytujú sa vo všetkých druhoch mäsa, dokonca prirodzene aj v tele, ale ich nadmerná konzumácia narúša krehkú rovnováhu. A môžu zhoršiť problémy s obličkami alebo močovými kameňmi. Psy, ktoré tým trpia, by mali dodržiavať špeciálnu diétu s obsahomšpeciálnu diétu so zníženým obsahom purínov, čo takmer znamená žiadne hovädzie mäso... Dajte si tiež pozor, ak sa váš pes pri kŕmení hovädzím mäsom viac škriabe, olizuje si labky, hryzie si srsť a môžu sa u neho objaviť infekcie uší alebo vyrážky. To takmer s istotou poukazuje na potravinovú alergiu. Pre istotu sa však o takomto stave poraďte so svojím veterinárom.

Konečne tip:

Mnohé vedecké štúdie naznačujú, že kyselina linolová pomáha predchádzať rakovinotvornýmrakoviny, pri liečbe cukrovky a je prospešná pri kardiovaskulárnych ochoreniach. Ide teda o dôležitú zložku stravy, ktorú by sme našim milovaným psom rozhodne nemali odopierať!

Kód 0004744

Súbory cookie používame na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej webovej lokality zdieľame s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. Partneri môžu tieto informácie kombinovať s inými informáciami, ktoré im poskytnete alebo ktoré získate v dôsledku používania ich služieb.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko