PRODUKT MESIACA: 5% zľava na PLATINUM 7DAYS MENU BOX.  

Podpora imunity vášho psa

Vytvorené3. 10. 2023

6 tipov na posilnenie imunity vášho psa

Teplé počasie sa pomaly lúči. Ale psy chcú chodiť na prechádzky aj v daždi, snehu a v zlom počasí. Ako podporiť ich imunitu, aby odolali nástrahám jesene?

Imunita sa nachádza v črevách

Zdravé trávenie, polovica výhry. Keď je vaše brucho v pohode, baktérie sa držia ďalej. Kľúčom k odvráteniu typických jesenných ochorení, ako je napríklad psinkový kašeľ alebo hnačkové ochorenia, je preto vyvážená a kompletná strava. Strava by mala obsahovať 70 % mäsa, 30 % zeleniny a ďalších zložiek a tiež spĺňať prísne požiadavky na pomer mikroživín - vápnika musí byť o niečo viac ako fosforu (aby sa udržali zdravé kosti).Ideálnou voľbou sú napríklad granule Platinum Beef + Potato , ktoré obsahujú aj bylinky na podporu imunity.Dávajte pozor aj na pamlsky, ktoré tvoria veľkú časť stravy mnohých psov. Zdravé pochúťky pomáhajú podporovať harmonické trávenie a pohodu.

Aby ste sa zbavili škodlivých látok v tele a prečistili krv, pomôžu vámPlatinum Natural Fit-Bits Detox pochúťky predchádzať alergiám a potravinovým intoleranciám .

Stávka na bylinky

Šípky, echinacea, sibírsky ženšen, koreň púpavy, morské riasy, to všetko môže pomôcť naštartovať imunitu. Pridajte svojmu psovi aspoň raz denne do jedla štipku byliniek a svojmu psiemu partnerovi výrazne prospejete. Pokiaľ už nie sú prirodzene obsiahnuté v krmive, ako napríklad Platinum Lamb + Rice . Občasné pridanie niekoľkých mikroživín (ako je kremík alebo selén) zachráni celkovú imunitu organizmu.


Tip: Napríklad vitamín C si môže pes syntetizovať sám. Niekedy je však dobré ho trochu doplniť, ak telo prechádza väčšou metabolickou záťažou.

Rozcvička

Najmä ak má váš kamarát nízke nohy alebo krátku srsť, myslite na správne kožušinové oblečenie, pretože sa ochladí. Vhodné oblečenie by malo zakrývať hlavné kĺby a svalové zväzky na nohách (lakte, hruď, kolená) a malo by byť nepremokavé, ale priedušné. To umožňuje voľné odparovanie telesných výparov, ale udržuje srsť suchú a teplú. V tomto prípade nie sú potrebné zateplené obleky, pes sa dostatočne zahreje pohybom v priemernom chlade. Ak sa chystáte do extrémnych mrazov alebo má váš pes dlhodobé zdravotné problémy (napríklad bolesti kĺbov), siahnite po zateplenej verzii.

Vedeli ste, že...?:

Pozor na syndróm mŕtveho chvosta. Ide o zápalové ochorenie svalov a nervov pri koreni chvosta, ktoré je najčastejšie spôsobené dlhodobým sedením/ležaním na studenej, zamrznutej zemi. (Môže sa vyskytnúť aj v dôsledku zmáčania). Pre psa je to dosť bolestivé, chvost vyzerá zvláštne zvesený a pes ho nepoužíva ako zvyčajne. Zvyčajne problém zmizne do niekoľkých dní, ak nie, je potrebné podať antibiotiká.

Dostatok spánku

Staršie psy a šteňatá spia počas dňa až 20 hodín a dostatok spánku je dôležitý pre dobré zdravie. Doprajte svojmu kamarátovi pohodlný pelech, ktorý sa postará aj o správne uvoľnenie jeho kĺbov. Vhodný je napríklad ortopedický matrac, ktorý šetrí najmä krčnú chrbticu a odľahčí namáhané končatiny. Chlpáč sa vyspí do ružova a neotrasú ním žiadne choroboplodné zárodky.


Odkedy sa počíta psia starosť? Závisí to od veľkosti psa. Väčšie plemená starnú rýchlejšie a za seniorov sa počítajú približne od 8 rokov (obrie plemená sa stávajú seniormi približne od 6 rokov).

Nezabudnite na antiparazitiká

Žiaľ, ani jeseň, ani zima nie sú zárukou, že parazity zmiznú z podzemia. Stále sú tu a hladne čakajú na teplú krv alebo vhodného hostiteľa. Prežívajú na voľne žijúcich tvoroch, ako sú ježkovia alebo vonkajšie mačky. A stále prenášajú choroby alebo svojimi uhryznutiami spôsobujú alergie. Nepodceňujte antiparazitiká ani počas zimných mesiacov, pomôžete tak svojmu psovi zostať silný a zdravý.

Môžete však staviť aj na prirodzenú obranu. My nedáme dopustiť na Platinum Natural Fit-Bits Protect , ktorý vďaka svojmu zloženiu znechutí kožu vášho psa od všetkých vonkajších parazitov a chráni pred ich inváziou. Pri vnútorných parazitoch pomáha aspoň dvojtýždňová kúra diatomitickou zeminou (pridávajte do krmiva). ), ktorá v črevách pôsobí ako kefka a rozkladá schránky bežných červov.

Zdravé zuby - zdravé srdce

Pravdepodobne ste už počuli, že aj psovi treba čistiť zuby. Prečo? Hlavne preto, že sa na nich tvorí zubný povlak, ktorý je zdrojom baktérií. Tie sa potom môžu dostať do srdca, kde spôsobujú zápaly a ohrozujú život psa. Každý zápal v tele potom znižuje obranyschopnosť proti invázii lietajúcich baktérií. Preto je dôležité nepodceňovať dentálnu hygienu. Pravidelným čistením zubov vhodným prípravkom podporíte stabilnú a nezdolnú imunitu svojho chlpatého priateľa. Priznajte sa, čistíte si zuby?

Kombináciou týchto tipov posilníte imunitu svojho psa na maximum. Aby ste si mohli spoločne užiť čarovnú a farebnú jeseň napriek počasiu.

Kód 0004542

Súbory cookie používame na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej webovej lokality zdieľame s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. Partneri môžu tieto informácie kombinovať s inými informáciami, ktoré im poskytnete alebo ktoré získate v dôsledku používania ich služieb.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko