Produkty mesiaca: Puppy so zľavou 5 %.  

Ako sa starať o zuby mačky alebo psa?

Vytvorené20. 6. 2023

Aj psy a mačky by si mali čistiť zuby. Keďže nechodia k zubárovi, následky môžu byť fatálne. Ako im pomôcť?

Prečo je starostlivosť o zuby vášho štvornohého partnera dôležitá?

Je to rovnaké ako u ľudí. Ak sa o zuby nestaráte, vzniká zubný kameň, paradentóza. A baktérie z úst putujú ďalej do tela a ohrozujú srdce a jeho správnu funkciu. Ako to vysvetlíte domácim zvieratám?

Čistenie je potrebné praktizovať

Pravidelná starostlivosť o zuby je prospešná pre všetky strany. Znižuje zápach z úst, zabraňuje zápalom a šetrí vašu peňaženku pri čistení zubného kameňa u veterinára. Je to jednoducho niečo, čomu väčšina chlpatých priateľov zdatne odoláva. V prípade, že si čistenie s nimi nacvičíte od prvej chvíle, keď ich máte doma, je táto námaha o poznanie jednoduchšia. Pre psy a mačky.

Ako to robíte?

Je dôležité nezanedbávať čistenie zubov. Na to potrebujete vhodnú zubnú kefku. Na začiatok je ideálna kefka s končekmi prstov, s ktorou sa ľahšie trénuje. Keď si na ňu zviera viac zvykne, môžete vyskúšať dvojhlavú kefku, ktorá lepšie vyčistí aj záhyby ustupujúcich zadných stoličiek. V súčasnosti sú k dispozícii aj sonické kefky, ktoré sú však vhodné skôr pre pokročilejšie psy, ktorým nevadí pocit vibrácie. Pomôcť môžu aj špeciálne zvieracie zubné pasty s lahodnými príchuťami.

Platinum je fanúšikom prírodných produktov

Vsadili sme na čisto prírodné produkty, za ktoré sme dali ruku do ohňa. Obsahujú výťažok z grapefruitových jadierok a antibakteriálne oleje. Tie prirodzene detoxikujú, posilňujú imunitu a harmonizujú organizmus. Ponúkame dva rady zubnej starostlivosti, rady CLASSIC a FORTE. Rad CLASSIC môžete používať ako prevenciu alebo pri tvorbe zubného kameňa. Zubná starostlivosť FORTEsilnejší účinok a je vhodná na pokročilý zubný kameň. Môžete si vybrať zo zubného gélu alebo spreja sjednoduchšou aplikáciou. Preznalcov máme v ponuke ajpríchuť losos.

Strašiak zvaný tatar

Zubný kameň sa nevytvorí cez noc. Je to v podstate stvrdnutý zubný povlak. Zvyčajne sa objavuje u psov a mačiek starších ako 2 roky. Častejšie ním trpia menšie plemená. Dôležité sú aj spôsoby kŕmenia - nekvalitné granule alebo celoživotné kŕmenie nevhodnou stravou môžu prispieť k vzniku zubného kameňa. Chlupáči, ktorí majú možnosť žuť tvrdé veci (či už kosti alebo hračky na žuvanie), sú na tom so zubným kameňom o niečo lepšie. Jediným spôsobom, ako ho odstrániť, je však uspanie zvieraťa a mechanické čistenie zubov (vo väčšine prípadov). Čo môže byť pre mnohých príliš riskantné.

Tam, kde je zubný kameň, sa šíria baktérie. Podporujú zápal ďasien a vypadávanie zubov. Šíria sa ďalej do tela a ohrozujú základné orgány. Okrem toho psa alebo mačku zuby citeľne bolia, môžu stratiť chuť do jedla a narušiť celkové fungovanie organizmu.

Pri správnom používaní (v prípade potreby až dvakrát denne) Platinum Dental Care skutočne funguje. Garantujeme viditeľnú zmenu, takže ak nám pošlete dôkaz, že nefunguje, vrátime vám peniaze. Váš partner si zaslúži špičkovú starostlivosť. Zaslúži si Platinum.

Kód 0004406

Súbory cookie používame na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej webovej lokality zdieľame s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. Partneri môžu tieto informácie kombinovať s inými informáciami, ktoré im poskytnete alebo ktoré získate v dôsledku používania ich služieb.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko